5651 Loglama

5651 Sayılı Kanun Nedir?

2008 yılında yürürlüğe girmiş olan bu kanun: İnternet ortamında işlenen ve yapılan yayınlar ile ilgili suçlarla mücadeleyi amaçlayan kanundur. İnternet üzerinden işlenen suçlarda, suç ve suçlunun tespit edilmesi, bilişim suçlarının takibi, kötü amaçlı içeriklerin kontrolü genel amacını taşır.

Yasanın Kapsamı Nelerdir?

Ücretli veya ücretsiz ayrımı olmadan, birden fazla kullanıcıya internet bağlantısı hizmeti sağlayan tüm kurum ve kuruluşları kapsar.
 

TAYNET-LOG ve TAYNET-Hotspot 5651 Loglama Çözümleri

5651 sayılı kanun kamuya açık alanlardaki İnternet sistemlerinde loglama sistemi kullanılmasını zorunlu kılar. TAYNET sistemi kullanılmayan kamuya açık kurumlarda herhangi bir kullanıcının İnternet ortamında işlemiş olduğu suçtan; suçu işleyen kişinin kaydı tutulmadığı için o kurum sorumludur. İşletmenizdeki hotspot trafiğini TAYNET-LOG uygulaması ile loglayabilir ve kanuna uygun şekilde imzalayabilirsiniz. Bu loglar taramızca 2 yıl süreyle saklanır, dilerseniz logları kendi sistemlerinize de yükleyebilirsiniz.
  • İmzalanmış loglara dilediğiniz zaman, panel üzerinden erişebilir, indirebilir ve yetkililerle paylaşabilirsiniz.
  • Dilerseniz TAYNET-LOG paneli üzerinden kural tanımlayarak, logların birer kopyasını kendi sisteminize aktarabilir ve saklayabilirsiniz.
Konuşmayı Başlat
Whatsapp Destek Hattı
Whatsapp Destek
Whatsapp Destek Hattı